top of page

FAQ

 

Co oznacza, że żłobek jest dostosowany do wymogów „Ustawy Żłobkowej”? 
Oznacza to, że żłobek spełnia wszelkie obowiązujące wymogi w zakresie bezpieczeństwa użytkowania przeciwpożarowego oraz Żłobek spełnia wymogi Sanepidu określone przez prawo budowlane.

Co jeszcze zrobiono w kierunku bezpieczeństwa dzieci? 
 

W dokumentacji technicznej budynku, w którym znajduje się nasz żłobek widnieje informacja o zmianie sposobu użytkowania. Oznacza to, że został on przysposobiony do szczególnej opieki nad dziećmi (z domu mieszkalnego na usługowy). Wszystkie gniazdka elektryczne zostały zabezpieczone. Kaloryfery posiadają drewniane zabudowy, które chronią dzieci przed oparzeniem.

Czy żłobek jest bezpieczny pod względem pożarowym? 
 

Tak. Budynek był kontrolowany pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego przez Inspektora Straży Pożarnej i pod tym względem otrzymał zezwolenie na użytkowanie. Droga ewakuacyjna jest odpowiednio oznaczona i wyposażona w znaki świetlne
( na wypadek braku prądu budynek jest wyposażony w odpowiednie lampy z własnym, niezależnym zasilaniem ). Zakupiony też został sprzęt gaśniczy według zaleceń Inspektora.


Czy spełnione są wymagania Sanepidu? 
 

Tak, żłobek został zaprojektowany z uwzględnieniem wymagań Sanepidu. W pomieszczeniach zastosowano wentylację . Posiłki przyniesione przez Rodziców przechowujemy w lodówce. Dzieci, które korzystają z cateringu spożywają posiłki w jednorazowych sztućcach i naczyniach. Korzystamy z firmy cateringowej, która ma pozwolenie z Sanepidu. Również łazienka jest dostosowana w całości do korzystania tylko przez dzieci.
Wszyscy pracownicy posiadają aktualne badania lekarskie.


Jakimi zabawkami bawią się dzieci w naszym żłobku? 
 

Wszystkie zabawki posiadają odpowiednie atesty. Są one bardzo dobrej jakości, dostosowane do grup wiekowych naszych maluszków. Głównie są to zabawki firmy Fischer Price, a w dalszej kolejności V’tech,Chicco, Kiddieland, Boikido, Wader, Little Tikes, Simba Baby, Tiny Love. Każda zepsuta zabawka jest od razu usuwana z wyposażenia.

Czy jest możliwość uwzględnienia specjalnej diety dla dzieci z alergiami pokarmowymi? 
 

Tak, każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Korzystamy ze specjalistycznego cateringu, który ma doświadczenie w przygotowywaniu indywidualnych posiłków.

Czy można zapisać dziecko w trakcie trwania roku żłobkowego, czy tylko we wrześniu? 
 

Prowadzimy rekrutację przez cały rok. Można zapisać dziecko w dowolnym miesiącu, o ile będzie miejsce w danej grupie.

Czy żłobek organizuje zajęcia adaptacyjne dla dzieci? 
 

Oczywiście.  Rodzice wraz z pociechą uczestniczą w zabawie po 1-2 godziny dziennie o określonych porach dnia. W nowym otoczeniu razem z ukochaną Mamą Dziecko ma poczucie bezpieczeństwa i stopniowo oswaja się z nową dla niego sytuacją. „Nowe dzieci” uczestniczą w zabawach, zapoznają się z rówieśnikami, nauczycielkami, zabawkami oraz ze żłobkiem, jego atmosferą.
Bardzo nam zależy aby dzieci kojarzyły nasz żłobek z czymś miłym
, pozytywnym i z chęcią przychodziły do niego.

bottom of page