top of page

Nauka i zabawy

 

BAJKOTERAPIA: mówiąc inaczej – terapia przez bajki. Nowa metoda, genialna w swej prostocie, łatwa do nauki dla każdego, skuteczna i zyskująca coraz większą popularność na świecie.

Czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. strach lub pierwsze dni w żłobku czy przedszkolu. Bajkoterapia może pełnić również rolę relaksacyjną. Odpowiednio dobrane i opowiedziane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń.

W naszym żłobku mieszka Jeżyk Feluś (pacynka), który codziennie opowiada dzieciom krótkie opowiadania wprowadzając dzieci w tajemnice świata w którym żyjemy oraz w krainę bajek. Opowiadania są proste i króciutkie dostosowane do wieku dzieci.
Codzienne spotkania z książką uczą dzieci, że powinna być nieodłączną towarzyszką naszego życia.

 

MUZYKOTERAPIA: muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi. Jeannette Vos: The Music Revolution 

 

 

Dziecko charakteryzuje naturalna wrażliwość na dźwięki i muzykę, która rozwija się pod wpływem zabiegów edukacyjno – wychowawczych lub w warunkach nie sprzyjających wychowaniu muzycznemu – przygasać


Dzieci, które od najwcześniejszych lat mają okazję do słuchania różnorodnej muzyki, stają się wrażliwsze nie tylko pod względem muzycznym, ale również emocjonalnym, plastycznym i społecznym. 

 

 

 

W muzykoterapii może być wykorzystywany każdy rodzaj muzyki. Poprzez muzykę dziecko rozwija i kształtuje swoje zdolności oraz zainteresowania, co daje trwały efekt poznawczy i rozwojowy. Umiejętnie dobrana muzyka „wycisza” nadmierne, negatywne emocje i nastraja pozytywne.

W naszym żłobku przez cały dzień towarzyszy nam muzyka!

Podczas zajęć zorganizowanych uczymy się naśladować różne dźwięki przy piosenkach (np. odgłosy zwierząt, zegara, karetki pogotowia itp.) jak również bawimy się w zabawy muzyczne połączone z tańcem. Gdy zbliża się pora spania słuchamy cichej muzyki relaksacyjnej by dzieci wyciszyły się i spokojnie zasnęły. 

 

 

 

 

MUZYCZNA PRZYGODA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM


Jest to część muzykoterapii . Organizujemy zabawy ruchowe przy angielskich piosenkach dla małych dzieci. Maluszki poprzez zabawy muzyczne i ruch rozpoczynają swoje spotkania z językiem angielskim przyswajając nowy język w sposób naturalny. Sposób ten pozytywnie nastawia dzieci do nauki - a to jest właśnie nasz cel!
Nauka drugiego języka jest skutecznym sposobem na przyśpieszenie rozwoju intelektualnego każdego dziecka dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać dzieci z językiem obcym.


CYKL ZAJĘĆ "POZNAJEMY ŚWIAT" 

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w czasie których dzieci poznają np.:

  • do czego służą poszczególne przedmioty codziennego użytku,

  • co jedzą zwierzęta,

  • co można ulepić ze śniegu,

  • co robi lekarz,

  • czemu należy jeść owoce,


i wiele innych różnych wiadomości, które pomogą Maluszkom wejść w nasz świat i go zrozumieć. 

Wszystkie w/w zabawy zawierają się w opłacie miesięcznej.

 

 

bottom of page